Lisabon pobřeží • Portugalsko • Golf a golfová dovolená, golfové zájezdy s EXCLUSIVE GOLF

Lisabon pobřeží • Informace o golfové destinaci

Počasí a průměrné teploty
Vzduch
(°C)
Voda
(°C)
Srážky
(mm)
Leden14-111
Únor15-76
Březen17-109
Duben18-54
Květen21-44
Červen25-16
Červenec27-3
Srpen28-4
Září26-33
Říjen22-62
Listopad17-93
Prosinec15-103

Centrální část Portugalska je pestrý kout světa, který nesmíte při své návštěvě minout. Na své si zde přijde pravděpodobně i ten nejnáročnější turistický gurmán. A co je ve hře? Zejména velká koncentrace historicky zajímavých měst a paláců, z nichž několik je zapsáno v seznamu UNESCO, slunná přímořská letoviska na pobřeží Atlantiku, jako například Estoril, Cascais či Nazaré, která se hravě vyrovnají těm v Algarve, kvalitní golfová hřiště, úchvatná příroda, milí lidé, jako ostatně v celém Portugalsku a v neposlední řadě hlavní město Lisabon, se svým duchem města velkých králů.

Lisabon Lisabon se rozkládá v centrálním Portugalsku na březích řeky Tejo. Četné kopce jej dělí na části, z nichž každá má svou vlastní specifickou atmosféru. Kopce poskytují úchvatné výhledy do okolí a pitoreskní uličky plazící se z jejich svahů. Již ve středověku patřilo město k nejbohatším na světě. Tyčí se zde hrdé monumenty připomínajíc éru zámořských objevů a malebné domy jsou pokryty keramickými obklady – azulejos, žluté vozy tramvají statečně překonávají příkré svahy a teplým večerem zní tradiční portugalská hudba – fado, zpívaná v malé taverně v mihotavém světle svící. Za vidění zde stojí mnoho míst a památek, například dominanta města – hrad Sv. Jiří, katedrála Sé, klášter Sv. Jeronýma, Belémská věž, socha Ježíše Krista či křivolaká čtvrť Alfama.

Estoril Světoznámé luxusní letovisko, kde ještě nedávno probíhaly závody seriálu F1. Nejen díky nim, ale i díky zdejšímu kasinu a nočnímu životu bývá přirovnáváno k Monte Carlu. Najdeme ho na portugalské riviéře, asi 25 km západně od Lisabonu. Jedná se o poměrně komfortní místo plné kvalitních hotelů a se spoustou golfovýh hřišť v okolí, které si jako své útočiště vybírali králové a diktátoři, kteří přišli o moc.

Cascais Přestože se v posledních letech stalo kosmopolitním letoviskem s vibrujícím nočním životem, neztratilo téměř nic ze své rybářské atmosféry, kterou podtrhují rybářské trhy konající se každou středu. Zátoka Praia da Ribeira je malebné místo s tradičním rybářským přístavem a názvy dalších pláží (Pescadores, Duquesa, Rainha atd.) připomínají doby, kdy toto pobřeží bylo „zemí králů a rybářů“. I zde totiž žilo mnoho portugalských i jiných králů a šlechticů v exilu.

Sintra Královské město, které je jako orlí hnízdo zasazené do hustých lesů stejnojmenného pohoří Serra de Sintra, starobylé maurské sídlo a „rajská zahrada na zemi“. Zdi panských sídel porostlé mechem a zkroucené stromy lemují křivolaké ulice, sem tam narazíte na fontánku obloženou zašlými azulejos, kuželovité komíny Palácio de Sintra výškou soupeří se samotným pohořím a staré maurské opevnění připomíná pohnutou historii tohoto působivého místa. Město je od roku 1995 zapsáno na seznamu UNESCO.

Óbidos Kouzelné městečko s krabičkami bílých domů obehnaných hradbami s cimbuřím ze 14.století. Když se král Dinis roku 1282 ženil s Isabelou Aragonskou, Óbidos patřil mezi svatební dary, které jí daroval. Městečku dominuje hrad, který nechal přestavět Afonso Henriques poté, co město roku 1148 dobyl od Maurů. Dnes je z hradu kouzelná pousada. Nedávno restaurované městečko je zapsáno v seznamu UNESCO což z něj činí atraktivní cíl turistů ze všech koutů světa. Koncentrace historické atmosféry je zde neuvěřitelná.


Golfové resorty (hotely) v Portugalsku • Destinace Lisabon pobřeží

Golfové speciály • Jedinečné golfové zážitky pouze s EXCLUSIVE GOLF

 • Heligolf • Golf vrtulníkem z Extreme 19th

  Heligolf • Golf vrtulníkem z Extreme 19th

  od 54 180 Kč/os.
 • Golfové cesty na zaoceánské lodi

  Golfové cesty na zaoceánské lodi

  od 39 900 Kč/os.
 • Golf na hnědých „brownech“ v poušti

  Golf na hnědých „brownech“ v poušti

  od 53 900 Kč/os.
 • Vlakem za golfem Jižní Afrikou s Rovos Rail

  Vlakem za golfem Jižní Afrikou s Rovos Rail

  od 56 040 Kč/os.
 • S golfovou výbavou na Maledivy

  S golfovou výbavou na Maledivy

  od 136 080 Kč/os.
 • Golf & Gastro • Golfová dovolená spojená s gastronomickými zážitky

  Golf & Gastro • Golfová dovolená spojená s gastronomickými zážitky

  od 17 990 Kč/os.
  Kdo Vám s výběrem té pravé golfové dovolené pomůže?
  Sylvie Trnková
  Golf Travel Consultant
  +420 224 323 074
  Martina Húsková
  Golf Travel Consultant
  +420 224 323 074
  Michael Jirovský
  Golf Travel Consultant
  +420 224 323 074
  Golfová dovolená dle Vašich představ a přání

  Nevybrali jste si z naší nabídky nebo nenabízíme Vámi požadovaný termín?
  Nevadí, rádi Vaši golfovou dovolenou připravíme dle Vašich představ a přání.
  Umíme připravit kombinace více destinací, „stopovery“ a specifické služby v místě pobytu.
  Napište nám několik vět o tom, jaká je Vaše představa a sdělte nám čas, kdy se s Vámi můžeme spojit.
  V uvedeném čase Vás bude kontaktovat některý z našich zkušených „Travel Consultantů“, bude Vám plně k dispozici a projedná s Vámi konkrétní možnosti dovolené.
  Nebojte se zeptat a kontaktujte nás. Těšíme se na Vaše dotazy a poptávky.

  Tým „golferů“ EXCLUSIVE GOLF

    Pro bezproblémovou rezervaci letenek uveďte prosím do pole výše celá jména a příjmení všech cestujících osob.
  Podtržená pole formuláře je nutné vyplnit.

  Děkujeme za Vaši poptávku. Po prověření volné kapacity u Vámi objednaných služeb Vás budeme kontaktovat.