Maroko • Golf a golfová dovolená, golfové zájezdy s EXCLUSIVE GOLF

Maroko • Informace o golfové zemi

Přesto, že leží pouhou hodinu plavby od Evropy, je Maroko zemí jako z pohádek tisíce a jedné noci. Navzdory létům koloniální nadvlády je zde hluboce zakořeněn islám a tradiční kultura. V Maroku můžete odpočívat na překrásných písečných plážích, poznávat historii královských měst i okusit drsnou krásu saharské pouště nebo pohoří Atlas. Charakterický je neutuchající ruch orientálních bazarů, vůně cizokrajného koření a místních specialit.

Praktické informace na cestu Elektřina: 220V / 50H. Zásuvky našeho typu.

Internet: Internet je zde běžně dostupný.

Stravování Marocká kuchyně je velmi chutná, a to i díky francouzským vlivům. Národním jídlem, které vám připraví v každé lepší restauraci, je tajine (tažín), což je směs různého masa, rýže a zeleniny připravované v obrovském kulatém hrnci. Dalším tradičním a svátečním jídlem je pastila, která je tvořena mnoha vrstvami těsta, mezi které se střídavě dávají kusy masa, houby, vajíčka, sladké rozinky. V marocké kuchyni převládají saláty, zejména z rajčat a oliv. Přílohou ke všem jídlům je arabský chléb (harsha, baghira). Mezi obyvateli Maroka je oblíbený jogurt (yaort) a cukrovinky, například turecký med nebo mandle v karamelu, ale i ořechy všeho druhu. Z ovoce jsou velmi oblíbena granátová jablka, melouny, jahody, opuncie a datle. Na závěr každého jídla se podává národní nápoj - silný a přeslazený mátový čaj, připravený ze zeleného čínského čaje a čerstvých lístků máty. Můžete ovšem dostat i anýzový čaj, mandlové mléko (asir louze), kyselé mléko (leben), banánový džus (asir mooz) nebo jablečný kokteil (asir tufah). Vynikající je také džus z čerstvých pomerančů (asir limoune). Nejběžnějším stolním nápojem jsou ovšem místní minerálky, fanta a cola. Pokud se ptáte na černou kávu, ta se tu podává „noir", s mlékem „cassé" (většinou více mléka „au lait"), a nebo instantní káva „nescafé". Pivo zvané „birra" se tu podává buďto místní Stork a Flag nebo importovaná značka Heineken. Vína mohou nabízet pouze podniky, které disponují příslušnou licencí.

Podnebí Teplá a suchá léta, zimy bývají mírné, ale přesto se v tomto obvdobí vyplatí přibalit si svetr a bundu. Ve vysokém Atlasu pokrývá sníh vrcholky od listopadu až do června. Průměrné teploty v Tangeru a Casablance se pohybují v rozmezí od 12 °C v zimě (od prosince do března) do 25 °C v létě (od června do září). Ve vnitrozemí, např.v Marrákéši, vystupují teploty v průměru až na 33 °C (teploty se často vyšplhají přes 40 °C).

Zajímavá místa - kam se vypravit Marakéš

 • Marakéš je z jedné strany obklopen pouští, z druhé strany zasněženými vrcholky Vysokého Atlasu. Typickou barvou města je červená, kterou nesou všechny marakéšské historické budovy a opevnění. Jako mnoho severoafrických měst zahrnuje Marakéš staré opevněné město Medina.

  Casablanca

  • největší marocké město. Je významným průmyslovým centrem a přístavem, ve kterém žije přes 3 miliony lidí.Casablanca má všechny rysy západní metropole. Arabky zde nenosí šátky, jsou velmi elegantně oblečené, bulváry lemují značkové obchody a v barech to žije. V Casablance najdete moderní stavby, koloniální budovy ve stylu art deco, ale i typickou marockou architekturu. Zdejší mešita Hassana II. je největší mešitou v Maroku a jednou z největších na světě. Je jednou z mála mešit, kterou nemuslimové mohou navštívit.

  Kasbah Ait Benhaddú (Ad´t Benhaddou)

  • je jedním z nejvíce zachovalých a exotických kasbahů v celém Maroku a je pod ochranou UNESCO. Pokud jste ještě nebyli v Maroku, je pravděpodobné, že jste o něm neslyšeli. To však neznamená, že jste jej neviděli. Kasbah Ait Benhaddou byl totiž kulisou několika desítek filmů (Gladiátor, Lawrence z Arábie,...).

  Majorelle

  • zelená oáza v srdci města, jedna z nejkrásnějších, kterými se Maroko může pyšnit. Ačkoli se jedná o skutečný skvost, většina turistů, kteří Maroko ročně navštíví sem pro nevědomost nezavítají. Zahrada samotná představuje doslova ráj. Zatímco venku pálí nemilosrdné slunce a v rušných ulicích se stále něco děje, zde je neuvěřitelný klid a pohoda. Ideální místo k odpočinku nebo meditacím.

  Fés

  • byl založen roku 789 a patří k nejslavnějším a nejzachovalejším městům arabského světa. V minulosti byl Fés nazýván Bagdádem západu. Scházeli se zde obchodníci, vědci, mudrcové, muslimští i křesťanští hodnostáři z celého světa. Byl centrem vzdělanosti, lékařství, umění a filozofie. Univerzita Al-Karaouine , založená roku 859, je nejstarší nepřetržitě fungující univerzitou na světě. Jádro starobylé Mediny - Fés el Bali se skládá ze spleti úzkých uliček, které skýtají Evropanovi neskutečný zážitek. Naskytne se vám jedinečný pohled na svět, architekturu, řemesla a každodenní život lidí, který se zde nezměnil po dlouhá staletí. Fés el Bali je pro svou jedinečnost a historické poselství zapsán na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Golf a Golfová dovolená • Golfové zájezdy • Golfové resorty (hotely) v Maroku

 •   
 •   
Golfové resorty (hotely) v Maroku

Golfové speciály • Jedinečné golfové zážitky pouze s EXCLUSIVE GOLF

 • Heligolf • Golf vrtulníkem z Extreme 19th

  Heligolf • Golf vrtulníkem z Extreme 19th

  od 54 180 Kč/os.
 • Golfové cesty na zaoceánské lodi

  Golfové cesty na zaoceánské lodi

  od 39 900 Kč/os.
 • Golf na hnědých „brownech“ v poušti

  Golf na hnědých „brownech“ v poušti

  od 53 900 Kč/os.
 • Vlakem za golfem Jižní Afrikou s Rovos Rail

  Vlakem za golfem Jižní Afrikou s Rovos Rail

  od 56 040 Kč/os.
 • S golfovou výbavou na Maledivy

  S golfovou výbavou na Maledivy

  od 136 080 Kč/os.
 • Golf & Gastro • Golfová dovolená spojená s gastronomickými zážitky

  Golf & Gastro • Golfová dovolená spojená s gastronomickými zážitky

  od 17 990 Kč/os.
  Kdo Vám s výběrem té pravé golfové dovolené pomůže?
  Sylvie Trnková
  Golf Travel Consultant
  +420 224 323 074
  Martina Húsková
  Golf Travel Consultant
  +420 224 323 074
  Michael Jirovský
  Golf Travel Consultant
  +420 224 323 074
  Golfová dovolená dle Vašich představ a přání

  Nevybrali jste si z naší nabídky nebo nenabízíme Vámi požadovaný termín?
  Nevadí, rádi Vaši golfovou dovolenou připravíme dle Vašich představ a přání.
  Umíme připravit kombinace více destinací, „stopovery“ a specifické služby v místě pobytu.
  Napište nám několik vět o tom, jaká je Vaše představa a sdělte nám čas, kdy se s Vámi můžeme spojit.
  V uvedeném čase Vás bude kontaktovat některý z našich zkušených „Travel Consultantů“, bude Vám plně k dispozici a projedná s Vámi konkrétní možnosti dovolené.
  Nebojte se zeptat a kontaktujte nás. Těšíme se na Vaše dotazy a poptávky.

  Tým „golferů“ EXCLUSIVE GOLF

    Pro bezproblémovou rezervaci letenek uveďte prosím do pole výše celá jména a příjmení všech cestujících osob.
  Podtržená pole formuláře je nutné vyplnit.

  Děkujeme za Vaši poptávku. Po prověření volné kapacity u Vámi objednaných služeb Vás budeme kontaktovat.