Litva • Golf a golfová dovolená, golfové zájezdy s EXCLUSIVE GOLF

Litva • Informace o golfové zemi

Litva (litevsky Lietuva nebo Lietuvos Respublika), oficiálně Litevská republika, je nejjižnější a největší ze tří pobaltských zemí na jihovýchodním pobřeží Baltského moře. Na severu sousedí s Lotyšskem, na východě s Běloruskem, na jihu s Polskem a na jihozápadě s ruskou exklávou Kaliningradskou oblastí. Žije zde okolo 3 milionů obyvatel a hlavním městem je Vilnius. Litevci jsou baltským národem a tvoří 84 % obyvatel země. Oficiálním jazykem je litevština.

Praktické informace na cestu Elektřina: Zásuvky mají stejné parametry a nároky na připojení spotřebičů jako u nás, a tak není třeba žádných adaptérů. Elektřina je běžně zapojena po celé zemi, a to i v obcích, kde není v domácnostech třeba kompletní kanalizace. V obchodech seženete jakoukoliv spotřební elektroniku či její součásti a i cena se pohybuje na úrovni, na jakou jsme zvyklí z domova.

Telefon: Pokud vás postihnou během návštěvy Litvy třeba neodkladné pracovní hovory, nemusíte naříkat. Roaming zde funguje stejně jako v jakýchkoli jiných zemích. Pro krátkodobé pobyty rozhodně nemá větší smysl pořizovat si místní SIM kartu. Pokud byste však měli důvod zdržet se déle, není problém si SIM kartu požadovaného operátora kdekoli zakoupit: v trafikách, pobočkách operátorů apod. Stejně tak jednoduché je dobíjení kreditu.

Stravování Tradiční litevská kuchyně je založena především na tom, co byli lidé schopni v těchto geografických podmínkách vypěstovat, tedy na bramborách a zelenině. Nejznámějším pokrmem, který by si žádný cestovatel neměl nechat ujít, jsou cepelinai. Jsou to v podstatě bramborové knedlíky (těsto je tvořeno jedním dílem vařených a čtyřmi díly syrových brambor) plněné masem či třeba tvarohem. Před servírováním se cepelinai polijí rozpuštěným sádlem se slaninou/škvarky a tučnou smetanou (to znamená 40–50 % tuku). Ono celkově sehnat na Litvě nízkotučnou smetanu je kumšt. Po několika měsících se mi podařilo náhodou natrefit na 18procentní, ale jinak se běžně užívá 30% a více. Název je odvozen od tvaru knedlíků připomínajících vzducholoď Zeppelin a netřeba dodávat, že je to pokrm velmi těžký, mastný a hutný.

Druhým nejznámějším litevským jídlem je šaltibarščiai. V překladu to znamená studený boršč. Tato polévka na první pohled moc vábně nevypadá, a protože hlavními přísadami je kefír a řepa, má růžové zbarvení. Dalšími přísadami jsou okurka, vejce, cibule, kopr a sůl. Hlavně v parných letních dnech je ale velice osvěžující.

Podnebí Podnebí na Litvě je přechodné mezi přímořským s mírnějšími teplotami na západě země a kontinentálním s většími teplotními rozdíly mezi létem a zimou na východě země. Kolem pobřeží se průměrné zimní teploty pohybují kolem 4 °C a letní kolem 17 °C, vnitrozemí pak přináší teploty o něco málo vyšší, kdy v zimě pozorujeme až -6 °C a v letních měsících kolem 20 °C. Zvláště v posledních letech jsou však teplotní rozdíly výraznější. Není výjimkou, když teploty v lednu klesnou pod -25 °C a v létě se naopak vyšplhají až na 35 °C.

Zajímavá místa - kam se vypravit Vilnius

 • vzhledem k bohaté historii Vilniusu bylo město ovlivněno mnoha kulturami. Dodnes se dochovalo více než 40 kostelů. Mnoho muzeí a historických budov dokládá jedinečný charakter a duch města, jehož centrum zaslouženě patří mezi památky UNESCO.

  Kernavė

  • archeologická lokalita nacházející se 35 km severozápadně od Vilniusu. Výzkumy prokázaly osídlení této oblasti již v 8.–9. tisíciletí př. n. l. Největšího významu však město nabylo ve 13. století, kdy se stalo hlavním městem Litevského velkoknížectví.

  Kaunas

 • toto druhé největší litevské město se nachází na soutoku řek Němen (Nemunas) a Neris. V minulosti býval Kaunas důležitým obchodním centrem, od roku 1440 byl dokonce členem hanzy. Jeho rozvoji však uškodilo několikanásobné poničení ze strany Švédů, Rusů a později i napoleonské armády. V letech 1919–1939 se stal Kaunas z důvodu polské okupace Vilniusu hlavním městem Litvy. Dodnes v něm žije více etnických Litevců než ve Vilniusu.

  Klaipėda

 • na levém břehu řeky Danė, která tu ústí do Baltského moře, se rozkládá Senamiestis (Staré Město) s pravoúhlou sítí ulic, kterému dominují zbytky hradu z 13. století. Na protějším břehu najdeme Naujamiestis (Nové Město) , kde návštěvníky upoutá mj. pseudogotická budova hlavní pošty z tmavě červených cihel. Celkově Klaipėda připomíná spíše německá hanzovní města, kde jsou dlážděné ulice lemovány hrázděnými domy.

Golf a Golfová dovolená • Golfové zájezdy • Golfové resorty (hotely) v Litvě

 •   
 •   
Golfové resorty (hotely) v Litvě

Golfové speciály • Jedinečné golfové zážitky pouze s EXCLUSIVE GOLF

 • Heligolf • Golf vrtulníkem z Extreme 19th

  Heligolf • Golf vrtulníkem z Extreme 19th

  od 54 180 Kč/os.
 • Golfové cesty na zaoceánské lodi

  Golfové cesty na zaoceánské lodi

  od 39 900 Kč/os.
 • Golf na hnědých „brownech“ v poušti

  Golf na hnědých „brownech“ v poušti

  od 53 900 Kč/os.
 • Vlakem za golfem Jižní Afrikou s Rovos Rail

  Vlakem za golfem Jižní Afrikou s Rovos Rail

  od 56 040 Kč/os.
 • S golfovou výbavou na Maledivy

  S golfovou výbavou na Maledivy

  od 136 080 Kč/os.
 • Golf & Gastro • Golfová dovolená spojená s gastronomickými zážitky

  Golf & Gastro • Golfová dovolená spojená s gastronomickými zážitky

  od 17 990 Kč/os.
  Kdo Vám s výběrem té pravé golfové dovolené pomůže?
  Sylvie Trnková
  Golf Travel Consultant
  +420 224 323 074
  Martina Húsková
  Golf Travel Consultant
  +420 224 323 074
  Michael Jirovský
  Golf Travel Consultant
  +420 224 323 074
  Golfová dovolená dle Vašich představ a přání

  Nevybrali jste si z naší nabídky nebo nenabízíme Vámi požadovaný termín?
  Nevadí, rádi Vaši golfovou dovolenou připravíme dle Vašich představ a přání.
  Umíme připravit kombinace více destinací, „stopovery“ a specifické služby v místě pobytu.
  Napište nám několik vět o tom, jaká je Vaše představa a sdělte nám čas, kdy se s Vámi můžeme spojit.
  V uvedeném čase Vás bude kontaktovat některý z našich zkušených „Travel Consultantů“, bude Vám plně k dispozici a projedná s Vámi konkrétní možnosti dovolené.
  Nebojte se zeptat a kontaktujte nás. Těšíme se na Vaše dotazy a poptávky.

  Tým „golferů“ EXCLUSIVE GOLF

    Pro bezproblémovou rezervaci letenek uveďte prosím do pole výše celá jména a příjmení všech cestujících osob.
  Podtržená pole formuláře je nutné vyplnit.

  Děkujeme za Vaši poptávku. Po prověření volné kapacity u Vámi objednaných služeb Vás budeme kontaktovat.